Waterman Graduate ballpoint pen (blue ink)
17,94 €
In stock
SKU:
PC-106509-10650900
Categories: Ballpoint Pens, Pens & Writing
Tags: ballpoint, ballpoint pen, ballpoint pens, ballpoints, biro pens, Graduate, metal ballpoint, metal ballpoint pen, metal ballpoint pens, metal ballpoints, metal biro pens, metal pen, metal pens, PE9280BP, Pen, pen set, pen sets, Pens, PSPE9280BPCH, waterman
Brand: PF Concept
Based on a classic design, Graduate is resolutely functional and modern. Graduate is ideal for everyday use or for gift giving occasions. Incl. Waterman gift box and pen refill/ cartridge. Exclusive design.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 21 g |
|---|---|
| Dimensions | 13,9 cm |
| Color | Chrome |
| BSCI factory | No |
| Material | Metal |
| ISO 12757-2 | No |
| Mechanism | Twist |
| Nib size | 1.0 mm |
| Refill article code | 18970003 (blue) 18969272 (black) |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.