Waterman Hémisphère ballpoint pen (blue ink)
93,84 € – 123,60 €Price range: 93,84 € through 123,60 €
SKU:
PC-106511
Categories: Ballpoint Pens, Pens & Writing
Tags: ballpoint, ballpoint pen, ballpoint pens, ballpoints, biro pens, Hemisphere, metal ballpoint, metal ballpoint pen, metal ballpoint pens, metal ballpoints, metal biro pens, metal pen, metal pens, PE6507BP, Pen, pen set, pen sets, Pens, PSPE6507BPBKGO, waterman
Brand: PF Concept
A pure, simple, timeless line. Hémisphère – both highly practical and discreet – slides, unnoticed, into a pocket, bag or diary. A design that combines natural, seductive elegance with true magnetism. Delivered with a Waterman gift box. Exclusive design.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 27 g |
|---|---|
| Dimensions | 13,6 cm |
| Color | black, silver |
| BSCI factory | No |
| Material | Brass, Stainless steel |
| ISO 12757-2 | No |
| Mechanism | Twist |
| Nib size | 1.0 mm, 0.7 mm |
| Refill article code | 18970003 (blue) 18969272 (black) |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.