Bay extra soft coral fleece plaid blanket
15,44 €
This extra soft plush blanket is perfect to cuddle up with. Presented in a Seasons gift pouch. Exclusive design.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 500 g |
|---|---|
| Dimensions | 125 × 150 cm |
| Color | black, Dark blue, grey, red |
| BSCI factory | Yes |
| Material | Polar fleece, 240 g/m2 |
| Main label type | Woven main label |
| Oeko-Tex standard | No |
| Certifications Environmental | OEKO-TEX® |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.