Compress 10.000 mAh high density power bank
30,52 €
In stock
The Compress 10.000 mAh high density power bank is very compact which makes it ideal for on the go. It packs a 10.000 mAh grade A Lithium Polymer battery with an output of 5V/2A. The power bank can be charged via Micro USB or USB type-C. The LED indicator lights up during charging and displays the remaining battery capacity in the power bank. Includes a USB to Micro-USB charging cable.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 190 g |
|---|---|
| Dimensions | 2,2 × 12 × 5,6 cm |
| Color | white |
| BSCI factory | No |
| Material | ABS Plastic |
| Battery capacity | 10000 |
| Battery included | Yes |
| Battery operated | Yes |
| Battery total weight | 126 |
| Cable connector | USB-A to Micro USB |
| Cable included | Yes |
| Cable length | 30 |
| Charging times smartphones | 2 to 3 times |
| Data transfer | No |
| Input | 5V/2A |
| Magsafe compatibility | No |
| Number of batteries | 1 |
| Number of USB ports | 1 |
| Output 1 | 5V/2A |
| Output charging cable | 2A |
| Power bank capacity | 10000 |
| Qi wireless | No |
| Solar charger | No |
| Wireless | No |
| Certifications Social | SMETA,BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.