Loop 20.000 mAh recycled plastic power bank
51,60 €
In stock
Power bank made of recycled ABS plastic. The power bank contains a long lasting grade A 20.000 mAh lithium polymer battery for fast charging. The power indicators will indicate the remaining energy level so you always know when to recharge. Type-C input 5V/2A, Micro USB input 5V/2A, dual USB-A output 5V/2A, total power 10W. Delivered with a 30 cm TPE 2A USB-A to Type-C charging cable, an instruction manual and a kraft paper gift box.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 398,5 g |
|---|---|
| Dimensions | 13,7 × 6,8 × 2,8 cm |
| Color | black |
| Gender | None |
| Material | Recycled ABS Plastic |
| BSCI factory | No |
| Battery capacity | 20000 |
| Battery operated | Yes |
| Battery total weight | 340 |
| Bluetooth | No |
| Cable length | 30 |
| Charging times smartphones | 5 to 6 times |
| Magsafe compatibility | No |
| Number of batteries | 2 |
| Output charging cable | 2A |
| Power bank capacity | 20000 |
| Qi wireless | No |
| Quick charge | No |
| Solar charger | No |
| Wireless | No |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.