Nash ballpoint pen with coloured barrel and grip (black ink)
0,20 €
Writing is something people do almost every day. That’s why it is essential to have a reliable pen for it. The Nash ballpoint with a stylish curvy design is such a pen. The pen is made of ABS plastic material that is hard and solid and thus offers a long life span. Thanks to the fast click action mechanism, the ballpoint pen is quick to use and has a soft grip, which reduces any tension on the writing surface. The Nash ballpoint pen is available in different colours and offers multiple possibilities for logo application.
MOQ: 500 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 11 g |
|---|---|
| Dimensions | 14 cm |
| Color | aqua blue, black, green, Indigo blue, lime, Merlot, orange, pink, purple, red, royal blue, Transparent white, white, yellow |
| BSCI factory | No |
| Material | ABS Plastic |
| ISO 12757-2 | No |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm |
| Writing length | 1000 meter |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.