City ballpoint pen (black ink)
7,04 €
In stock
SKU:
PC-107125-10712501
Categories: Ballpoint Pens, Pens & Writing
Tags: ballpoint, ballpoint pen, ballpoints, metal ballpoint, metal ballpoint pen, metal pen
Brand: PF Concept
Exclusively designed lightweight ballpoint pen available in matt brushed gold finishing with gold coloured accents and matt brushed silver with chrome coloured accents. Incl. premium quality black refill and packed in a ”LUXE” gift box (16.5×4.5×2.8cm).
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 23 g |
|---|---|
| Dimensions | 13,5 cm |
| Color | silver |
| BSCI factory | No |
| Material | Metal |
| ISO 12757-2 | No |
| Mechanism | Twist |
| Nib size | 1.0 mm |
| Refill article code | 19666023 Black/ 19666026 Blue |
| Writing length | 1500 meter |
| Certifications Social | SA8000 |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.