Elsa recycled plastic ballpoint pen (black ink)
Price range: 0,42 € through 0,70 €
The barrel and clip of the Elsa ballpoint pen is made of recycled plastic, and the spring is made of steel. Ink colour: Black. Writing length: 1800 metres. Nib size: 1.00 mm. Made in Italy.
MOQ: 250 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 8,89 g |
|---|---|
| Dimensions | 13,9 cm |
| Color | black, blue, green, orange, red, white, yellow |
| Gender | None |
| Material | Recycled ABS Plastic |
| BSCI factory | No |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm |
| Writing length | 1500 meter |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.