Fashion fabric Bluetooth® speaker
18,44 €
The Fashion fabric Bluetooth® speaker features great sound and an on trend style. The grill of the speaker is wrapped with a woven fabric and the casing has a soft touch finish. The speaker’s 3-watt driver packs a punch while the built-in music control and microphone allows you to control the music and hold a conference call from any location without touching your phone. The 400 mAh battery will keep the music playing for over 2 hours. Bluetooth® working range is 10 meters (33ft). Bluetooth® version 5.0.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 180 g |
|---|---|
| Dimensions | 4 × 11,2 × 8,2 cm |
| Color | black, grey, royal blue |
| BSCI factory | No |
| Material | ABS Plastic |
| Aux cable included | No |
| Battery capacity | 400 |
| Battery charging time | 2 |
| Battery duration | 1 hour or longer |
| Battery included | Yes |
| Battery operated | Yes |
| Battery total weight | 19 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Cable connector | USB-A to Micro USB |
| Cable included | Yes |
| Cable length | 50 |
| Data transfer | No |
| Music control integrated | Yes |
| Number of batteries | 1 |
| Output charging cable | 1A |
| Playback time | 1 |
| Playback time at max volume no ANC | 1 to 2 hours |
| Qi wireless | No |
| Solar charger | No |
| Speaker driver diameter | 46 mm |
| Speaker output | 3W |
| Voice control enabled | Yes |
| Wireless | No |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.