Greedo Bluetooth® aluminium speaker
14,44 €
Only 1 left in stock
Enjoy music and movies anywhere by pairing your Bluetooth® compatible device with this portable aluminium Bluetooth® speaker (10 metres range). With the built-in microphone, the speaker allows you to conference call on-the-go through your smartphone or using video chat programs like Skype. Suitable for use with iPhone®, iPad®, or Android etc. Includes a USB power supply and 3.5mm line-in cable.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
Only 1 left in stock
| Weight | 195 g |
|---|---|
| Dimensions | 5,9 cm |
| Color | black |
| BSCI factory | No |
| Material | Aluminium |
| Aux cable included | No |
| Battery capacity | 400 |
| Battery charging time | 2 |
| Battery duration | 1 hour or longer |
| Battery included | Yes |
| Battery operated | Yes |
| Battery total weight | 7.3 |
| Bluetooth | Yes |
| Bluetooth version | 5.0 |
| Cable connector | USB-A to Type-C |
| Cable included | Yes |
| Cable length | 30 |
| Data transfer | No |
| Music control integrated | Yes |
| Number of batteries | 1 |
| Output charging cable | 2A |
| Playback time | 2 |
| Playback time at max volume no ANC | 2 to 3 hours |
| Qi wireless | No |
| Solar charger | No |
| Speaker driver diameter | 40 mm |
| Speaker output | 3W |
| Voice control enabled | Yes |
| Wireless | No |
| Certifications Social | SMETA,BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.