Joey 9-can GRS recycled canvas lunch cooler bag 6L
Price range: 9,98 € through 17,28 €
Composed with GRS recycled canvas and GRS RPET lining, the Joey 9-can lunch cooler bag features an insulated main compartment with food grade PEVA lining, an open front pocket, and two reinforced webbing handles for comfortable carrying. The decorative metal plate can make a logo shine through its subtle and matt finish.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 235 g |
|---|---|
| Dimensions | 29 × 15 × 25 cm |
| Color | black, grey, navy, olive |
| Gender | None |
| Material | GRS certified recycled cotton Cotton, 330 g/m2 |
| Checkpoint friendly | No |
| RFID blocker | No |
| With zipper | No |
| BSCI factory | No |
| Main label type | Woven main label |
| Oeko-Tex standard | No |
| Certifications Environmental | GRS |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.