Odisha 180 g/m² OCS organic toiletry bag 1L
Price range: 1,34 € through 1,62 €
The Odisha toiletry bag is made from 100% OCS certified 180 g/m² organic cotton originating from India. The bag features a zipped compartment to accommodate cosmetics and toiletries for travel. Volume capacity: 1 litre.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 20 g |
|---|---|
| Dimensions | 24 × 6 × 17 cm |
| Color | black, natural, navy, red, royal blue, white |
| Gender | None |
| Material | Organic cotton, 180 g/m2 |
| Checkpoint friendly | No |
| RFID blocker | No |
| With zipper | No |
| BSCI factory | No |
| Oeko-Tex standard | No |
| Certifications Environmental | OCS |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.