Priestly recycled notebook with pen
1,54 €
Recycled paper cover notebook with 60 sheets of lined recycled reference paper with matching pen. Pens packed together with notebook.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 130 g |
|---|---|
| Dimensions | 18 × 14 × 1 cm |
| Color | heather green, Lilac, natural |
| BSCI factory | No |
| Material | Recycled paper |
| Cover | Hard cover |
| Elastic closure | No |
| ISO 12757-2 | No |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm |
| Notebook size | A6 |
| Number of sheets | 60 |
| Pen loop | Yes |
| Refill article code | Not applicable |
| Ribbon marker | No |
| Writing length | 1000 meter |
| Certifications Environmental | FSC® |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.