Zuse A7 recycled jotter notepad with pen
1,54 €
Jotting down quick ideas is made easy with the Zuse recycled jotter notepad with a pen in matching colour. The small jotter notepad contains 60 lined sheets of A7 reference recycled paper, so it fits well in any small or large bag, is easy to hold and besides all: a sustainable choice. Various printing options are available for displaying any logo on the hardcover exterior.
MOQ: 100 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 63 g |
|---|---|
| Dimensions | 13,4 × 7,8 × 1,5 cm |
| Color | heather green, Lilac, natural |
| BSCI factory | No |
| Material | FSC certified paper |
| Cover | Hard cover |
| Elastic closure | Yes |
| ISO 12757-2 | No |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm |
| Notebook size | A7 |
| Number of sheets | 60 |
| Paper type | Lined |
| Pen loop | Yes |
| Refill article code | Not applicable |
| Ribbon marker | No |
| Writing length | 700 meter |
| Certifications Environmental | FSC® |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.