Tecta 6-in-1 recycled plastic/bamboo charging cable with keyring
8,60 €
In stock
The Tecta 6-in-1 bamboo and recycled plastic charging cable shows where sustainability meets style. With a length of 25 cm, this RTPE cable delivers 2A charging power. Input: USB A and Type-C. Output: Type-C, micro USB, and 2-in-1 micro USB and lightning dual tips compatible with both iOS and Android devices. The aluminium USB tips provide a secure and stable connection, ensuring reliable charging every time. The silver stainless steel keyring serves as a convenient way to organise and carry the cable. Packed in a kraft paper envelope.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 30 g |
|---|---|
| Dimensions | 19 cm |
| Color | black |
| Gender | None |
| Material | Recycled ABS Plastic, Bamboo |
| BSCI factory | No |
| Battery operated | No |
| Bluetooth | No |
| Cable length | 25 |
| Magsafe compatibility | No |
| Output charging cable | 2A |
| Qi wireless | No |
| Quick charge | No |
| Solar charger | No |
| Wireless | No |
| Certifications Environmental | FSC® |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.