Midar cork and wheat straw ballpoint pen (black ink)
0,18 € – 0,30 €Price range: 0,18 € through 0,30 €
Tiflet recycled paper ballpoint pen (black ink)
0,24 €
In stock
SKU:
PC-107394-10739400
Categories: Ballpoint Pens, Pens & Writing
Tags: ballpoint, ballpoint pen, ballpoint pens, Pen, Pens, recycled, recycled paper barrel, Tiflet
Brand: PF Concept
Eco friendly ballpoint pen with click action mechanism, with a barrel made of recycled paper, and silver sprayed ABS trims. Recycled paper colour may vary.
MOQ: 500 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 5,25 g |
|---|---|
| Dimensions | 13,8 cm |
| Color | brown |
| BSCI factory | No |
| Material | Recycled carton FSC certified paper |
| ISO 12757-2 | No |
| Mechanism | Click |
| Nib size | 1.0 mm |
| Writing length | 700 meter |
| Certifications Environmental | FSC® |
Rated 0 out of 5
0 reviews
Rated 5 out of 5
0
Rated 4 out of 5
0
Rated 3 out of 5
0
Rated 2 out of 5
0
Rated 1 out of 5
0
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.