Rotate-basic 16GB USB flash drive
4,98 €
Quickly storing 16GB of files anywhere is always possible with the handy Rotate-basic 16GB USB flash drive. Besides this, it is also a great tool for subtly boosting brand awareness. Plug and play technology – compatible with Windows and MacOS operating systems. USB 2.0 with a write speed of 2.92 MB/s and read speed of 9.76 MB/s. The plastic flash drive has a 360-degree rotating aluminium body that allows easy opening and closing and prevents dirt from getting into the USB port.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
| Weight | 8 g |
|---|---|
| Dimensions | 5,8 × 1,9 × 1 cm |
| Color | black, red, royal blue, white |
| BSCI factory | No |
| Material | Plastic, Aluminium |
| Cable included | No |
| Data transfer | Yes |
| Memory size | 16 GB |
| USB version | 2.0 |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.