SCX.design W13 10W wooden wireless charging station
33,80 €
In stock
10W wireless charging station made of rubber and wood, and a charging cable made of recycled PET plastic. Can be decorated with a light-up logo. Delivered in a black kraft gift box made of recycled paper with magnetic closing mechanism. Patent EUROPE EUIPO.
MOQ: 50 pcs
* The price does not include the branding & shipping costs.
They will be calculated after sending the order to us + your logo + your complete delivery address
| from 100 pcs. | from 300 pcs. | from 500 pcs. |
|---|---|---|
In stock
| Weight | 32 g |
|---|---|
| Color | brown |
| Gender | None |
| Material | ABS Plastic, Rubber, Recycled PET Plastic |
| BSCI factory | No |
| Battery operated | No |
| Chargeable via wireless | No |
| Light-up logo | Yes |
| Max wireless output | 10W |
| Output charging cable | 2A |
| Quick charge | No |
| Certifications Social | BSCI |
Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.
You may also like
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
Select options
This product has multiple variants. The options may be chosen on the product page
















Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.